Kraków: srebrny medal Jana Pawła II dla policjanta z krakowskiej drogówki

Nadkomisarz Robert Górka z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie został dziś odznaczony przez kard. Stanisława Dziwisza srebrnym medalem Jana Pawła II za zasługi dla archidiecezji krakowskiej. W ten sposób metropolita krakowski uhonorował wieloletnie zaangażowanie policjanta z drogówki w organizację pielgrzymek oraz pomoc w zabezpieczeniu licznych uroczystości religijnych w Krakowie.
Uroczystość wręczenia medalu odbyła się w Pałacu Biskupów Krakowskich, w dniu wyjścia XXXI Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Krakowa na Jasną Górę.

Nadkomisarz Górka jest policjantem Wydziału Ruchu Drogowego w Krakowie z 18-letnim stażem. Do jego zadań należy bezpośredni nadzór nad działaniami zapewniającymi pilotaż i asystę delegacji władz państwowych z kraju i zagranicy. Przygotowuje plany zabezpieczeń oraz bierze bezpośredni udział w zabezpieczeniu większości imprez i uroczystości państwowych oraz kościelnych odbywających się w Krakowie.

W 2009 r. odpowiadał za zabezpieczenie takich wydarzeń jak m.in. Szczyt NATO, Cracovia Maraton, Wianki, Tour de Pologne, liczne wizyty prezydentów i premierów. Jest też laureatem Nagrody „Bezpieczny Kraków” za 2009 r. przyznawanej za wzorową postawe dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie.
ks. rp / Kraków
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 06 sierpnia 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski