Kraków: z Wadowic do Krakowa wyruszy bieg śladami bł. Jana Pawła II

Bieg śladami bł. Jana Pawła II wyruszy z Wadowic, z okolic domu rodzinnego papieża pod okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Urząd Miasta Krakowa właśnie uruchomił specjalną stronę internetową, za pomocą której chętni mogą zgłaszać swoje uczestnictwo. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.
„Urząd Miasta Krakowa uruchomił stronę internetową biegu: www.biegpapieski.pl, za pomocą której należy zgłosić chęć uczestnictwa w zawodach. O udziale w biegu decydowała będzie kolejność zgłoszeń” – informuje biuro prasowe urzędu.

Bieg Śladami Jana Pawła II wystartuje 20 sierpnia, o godz. 10.00 z Wadowic (w rejonie domu rodzinnego Ojca Świętego). Będzie się składał z dwóch etapów: biegu sztafetowego i biegu otwartego. Zgłaszając chęć udziału w wydarzeniu należy zaznaczyć, w którym biegu chce się wystartować.

Do biegu sztafetowego przyjmowane są zgłoszenia klubów sportowych, klubów biegacza, uczelni, szkół, instytucji, zakładów pracy, organizacji społecznych itp. Z uwagi na profil i charakter trasy, długość odcinków oraz czas ich przebycia, do udziału zostaną dopuszczone osoby, które w przeszłości ukończyły zawody długodystansowe z dobrym wynikiem tj. poniżej 50 minut na 10 km. W sztafetach wystartuje 125 biegaczy podzielonych na 5 zmian.

Bieg zespołów sztafetowych na trasie Wadowice – Ośrodek Sportu i Rekreacji „Kolna” ma charakter symboliczny, będzie biegiem wspólnym bez rywalizacji sportowej. O klasyfikacji końcowej zespołów sztafetowych decydować będzie miejsce i czas zajęte przez zawodnika na ostatniej, piątej zmianie z Tyńca na ul. Franciszkańską. W zespołach sztafetowych mogą startować zawodnicy i zawodniczki. I etap biegu zakończy się ok. godz. 14.30.

Z kolei bieg otwarty odbędzie się na trasie o długości ok. 13 km i wyruszy o godz. 15 z Tyńca. W odróżnieniu od pierwszego etapu, w którym weźmie udział ograniczona liczba biegaczy, do drugiego etapu dopuszczonych zostanie pierwszych 500 osób, które zgłoszą się do biegu. Etap z Tyńca (Tor Kajakarstwa Górskiego) poprowadzony będzie brzegami Wisły tzw. Trasą Tyniecką do Mostu Dębnickiego, chodnikiem mostu oraz bulwarami Wisły pod Wawel, a następnie ulicami Powiśle i Podzamcze do Plant. Zakończenie biegu przewidziane jest na godz. 17.00 pod oknem papieskim na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Szczegółowe informacje dotyczące programu biegu, zapisów oraz trasy można uzyskać pod adresem http://www.biegpapieski.pl. Organizatorem biegu jest Urząd Miasta Krakowa.
led / Kraków
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 28 lipca 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski