Włochy: kard. Bertone odsłonił tablicę upamiętniającą pobyt Jana Pawła II w Alpach

Watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone odsłonił dziś tablicę. umieszczoną w kaplicy św. Anny w miejscowości Alp-Betta (na wysokości 2 100 m. npm.) nad Gressoney La Trinité w Regionie Aosty na północy Włoch. Upamiętnia ona pobyt w tym miejscu przed dziesięciu laty bł. Jana Pawła II, których przebywając na letnim odpoczynku odwiedził obszary dotknięte katastrofalną powodzią w październiku roku 2000.
Kard. Bertone przypomniał wielką siłę komunikatywną Jana Pawła II, także w ostatniej fazie jego życia, kiedy był osłabiony chorobą. Natomiast przewodniczący Rady autonomicznego regionu Doliny Aosty przypomniał, że odwiedzając obszary dotknięte kataklizmem Ojciec Święty pragnął zatrzymać się w poszczególnych miejscowościach. Zaznaczono też, iż Jan Paweł II wysoko cenił górali, przeciwstawiających się na co dzień trudnym warunkom naturalnym. Wyrażono wdzięczność za to, że rozsławiał on na cały świat piękno tego zakątka Alp.

Watykański sekretarz stanu przebywa na wakacyjnym odpoczynku w Les Combes di Introd, w doku salezjanów, gdzie w przeszłości część swych wakacji spędzali Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Będzie tam do 5 sierpnia. W trakcie swych wakacji kard. Bertone uda się do różnych miejscowości tego mówiącego po francusku regionu Włoch.
st (KAI) / Gressoney La Trinité
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 26 lipca 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski