Zakopane: aranżacja „Tryptyku rzymskiego” wg Stanisława Soyki (zapowiedź)

W ramach Muzycznej Zohyliny 2011 i IV Otwartych Spotkań Artystycznych, które odbędą się na Podhalu w dniach 24-27 sierpnia w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, wystąpi Stanisław Soyka. Artysta zaprezentuje „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II.
„Tryptyk Rzymski” do słów Jana Pawła II w Sanktuarium na Krzeptówkach wykona kwintet Stanisława Sojki. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku na Podhalu. - To medytacje, rzecz o „zdziwieniu” człowiekiem i światem. Muzyka Sojki eksponuje słowa Wielkiego Papieża – mówi Marek Tomalik, pomysłodawca koncertu.

Koncert odbędzie się w ramach Muzycznej Zohyliny 2011. "Zohylina" w gwarze góralskiej oznacza miejsce osłonięte od wiatru, gdzie można się schronić, znaleźć dla siebie azyl, przeczekać zły czas. - Muzyczna Zohylina to azyl dla wartościowej, ponadczasowej muzyki i słowa – mówi Marek Tomalik.
Festiwal organizowany od 4 lat przez Fundację Harcerstwa Polskiego Schronisko Głodówka w tym roku odbywa się w trzech miejscach: Bukowinie Tatrzańskiej (Schronisko Głodówka), Nowym Targu (Miejski Ośrodek Kultury) i Zakopanem (Sanktuarium na Krzeptówkach).
jg / Zakopane
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 11 sierpnia 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski