Rzym: tysiące osób na czuwaniu modlitewnym przed beatyfikacją Jana Pawła II

Z udziałem tysięcy osób z różnych stron świata w rzymskim Circo Massimo rozpoczęło się czuwanie modlitewne przed jutrzejszą beatyfikacją Jana Pawła II. Przybyli tam głównie młodzi z całego świata, wielu z Polski. Spotkaniu przewodniczy mu wikariusz papieski dla diecezji Rzymu kard. Agostino Vallini.
Na starożytnym stadionie ustawiono dużą scenę, na której po środku której znajduje się wielka kopia ikony „Maria Salus Populi”. Przebieg czuwania można też śledzić na kilku telebimach.

Przed spotkaniem wolontariusze rozdali uczestnikom 100 tys. fosforyzujących lampionów, tysiąc pochodni oraz skromny prowiant.

Pierwszą część modlitewnego spotkania stanowić będzie przypomnienie słów i gestów wypowiedzianych i wyrażonych przez Jana Pawła II. Potem nastąpi intronizacja ikony Matki Bożej - Salus Populi Romani z udziałem przedstawicieli poszczególnych parafii i duszpasterstw Wiecznego Miasta.

Będą świadectwa bliskich współpracowników Ojca Świętego, w tym kard. Stanisława Dziwisza, Joaquína Navarro-Vallsa, byłego rzecznika Watykanu oraz siostry Marie Simon-Pierre Normand, uzdrowionej za wstawiennictwem papieża Polaka. Tę część czuwania zakończy odśpiewanie skomponowanego przez ks. Marco Frisinę z okazji 50-lecia kapłaństwa Jana Pawła II hymnu „Totus tuus”.

Druga część czuwania będzie skoncentrowana na modlitwie wprowadzonymi przez Jana Pawła II różańcowymi tajemnicami światła. Kard. Vallini przedstawi charakterystykę duchowości i osobowości duszpasterskiej Jana Pawła II.

Następnie odmówiony zostanie różaniec w połączeniu telewizyjnym z pięcioma sanktuariami w świecie. W krakowskich Łagiewnikach wierni będą się szczególnie modlili za młodzież, w sanktuarium w Kawekamo - Bugando (Tanzania) - za rodziny, w kościele Matki Bożej, Królowej Libanu w Harissie – za dzieło ewangelizacji, w bazylice Matki Bożej z Guadalupe w Mieście Meksyk wierni będą się modlić o nadzieję i pokój między narodami, a w ostatnim sanktuarium w Fatimie – w intencji Kościoła.

Na zakończenie Benedykt XVI łącząc się za pośrednictwem telewizji odmówi modlitwę końcową i udzieli wszystkim uczestnikom apostolskiego błogosławieństwa.
tom, st (KAI) / Rzym
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 30 kwietnia 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz