Modlitwa za rodziców

Dobry Ojcze, dziękuję Ci za moich rodziców. Dziękuję za ich troskę, za ich miłość, za ich nieprzespane noce. Dziękuję za ich pracę, dzięki której miałem co jeść, w co się ubrać i gdzie mieszkać. A przede wszystkim dziękuję za ich świadectwo wiary, za sakramenty, do których mnie przygotowali i które wspólnie przyjmowali.

Święty Jan Paweł II tak mówił do rodziców: "Jeśli chcecie - wy, rodzice - obronić wasze dzieci przed demoralizacją, przed duchową pustką, jaką proponuje świat przez różne środowiska, a nawet szkolne programy, otoczcie te dzieci ciepłem waszej rodzicielskiej miłości i dajcie im przykład chrześcijańskiego życia. Wszystkim rodzicom, którzy podejmują codzienny trud utrzymania i wychowania swego potomstwa, oddaję hołd".

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, papieża kochającego swoich rodziców, proszę Cię, Ojcze, abyś wynagrodził moim rodzicom ich miłość i trud mojego wychowania. Dodaj im sił w zmaganiu się z codziennością, wybacz im ich słabości, a kiedyś, gdy nadejdzie czas, daj im radość życia wiecznego. Amen.

W: Modlitewnik za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Rafael, Kraków 2014.