Modlitwa dziękczynna do św. Jana Pawła II

Święty Janie Pawle, dziękujemy Bogu za Ciebie, za to, że przeszedłeś z Ewangelią na ustach i w sercu przez ziemię, przez Ojczyznę, Kościół i świat.

Dziękujemy za twą świętość, za mądrość i odwagę, za twą modlitwę i apostolską gorliwość, za budzący nadzieję Twój uśmiech; za wszystkich, których doprowadziłeś do Chrystusa, przyniosłeś pociechę, niepokój serca, który przyniósł pojednanie.

W Tobie, Janie Pawle, Bóg ukazał piękno i godność człowieka, stworzonego na Jego obraz i podobieństwo. Naucz nas, jak być człowiekiem dla Boga i drugiego człowieka.

Janie Pawle, klęknąłeś przy swej chrzcielnicy. Współpracując z łaską chrztu realizowałeś powołanie do świętości. Pomóż nam przyjąć i zrealizować to najważniejsze Boże wezwanie.

Janie Pawle, apostole pojednania, któryś pojednał ze sobą wielu obcych i skłóconych, nieś pojednanie naszym sercom, rodzinom i narodom.

Nauczycielu, słuchający i głoszący Chrystusową Ewangelię, ucz nas przyjmować Prawdę Bożej nauki i czynić ją światłem naszego powołania.

Kapłanie, uczestniku wiecznego kapłaństwa Chrystusa, który przyjąłeś łaskę powołania i święceń, uproś nam świętych kapłanów, oddanych całkowicie królestwu Bożemu, rozmodlonych, pokornych, ufnych, gotowych współpracować z duchownymi, osobami konsekrowanymi i świeckimi.

Pasterzu, wpatrzony w Pasterza, który daje życie na krzyżu za swoje owce. W Tobie odkrywaliśmy Jezusa, Dobrego Pasterza, i razem z Tobą kroczyliśmy za Nim, ufni, że obronisz nas przed wilkiem, duchem kłamstwa i ciemności. Wyproś nam ducha gorliwości apostolskiej, ducha odwagi, aby Chrystus w nas i przez nas wzrastał.

Wierny synu i głowo Kościoła, następco św. Piotra, umacniaj naszą miłość do mistycznego Ciała Chrystusa, Kościoła; wspieraj swego następcę, wszystkich pasterzy Kościoła w gorliwości, miłości i jedności.

Dałeś nam przykład miłości do Maryi, Matki Jezusowej i Matki Kościoła. Od Ciebie chcemy się uczyć zaufania Maryi Niepokalanej, oddania w duchu „Totus Tuus”, nadziei w godzinie Ogrójca i w ciemności Kalwarii.

Niech Twój przykład samotnej modlitwy, różańca, adoracji będzie dla nas wskazówką, zachętą i zobowiązaniem.

Tyle razy zwracaliśmy się do Ciebie: „Ojcze, Ojcze święty”. Twój przykład i Twoje nauczanie niech nam przybliża miłosierne oblicze Ojca, które odczytywałeś w Chrystusie. Prosimy za ojców, aby realizowali z miłością swe powołanie. Niech wspierają kobiety, pomagają im być dobrymi matkami, otwartymi na nowe życie, będącymi sercem domowego Kościoła.

Janie Pawle, Święty nasz Bracie, byłeś nam bliski jako człowiek, jako kapłan i papież, gdy nauczałeś, modliłeś się, cierpiałeś i umierałeś. I gdy przychodziliśmy do Twego – choćby myślą – grobu. Pozostaniesz bliski, będziesz nam Bratem Świętym. Bądź z nami. Amen.

(bp Jan Szkodoń)

14 komentarzy:

 1. Anonimowy4.8.14

  Ojcze Sw. Prosze Cie z pokora o pomoc w naszej sprawie.. Prosze Niech ta sytuacja sie poprawi abysmy mogli godnie zaczac Zyc. Blagam Cie pomoz nam. Ojcze Sw. W twoje rece powiezam wszystkie moje troski i mojej rodziny.. Prosze Ojcze Sw. modl sie za nas do Ojca w niebie pros o Laski o ktore Cie z pokora prosze. Ojcze prosze Rowniez o zdrowie sile i milosc .. daj mi wiecej wiary w Boga abym mogla Cieszyc sie .. JEZU UFAM TOBIE

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy6.8.14

  Ojcze Święty proszę Cię, módl się i wypraszaj u Pana Boga łaski dla nas wszystkich. Święty Janie Pawle II, módl się także za mnie, w mojej intencji/cjach.
  Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy20.8.14

  dziękuję Ci Ojcze Święty za wszystko Kocham Cię i błagam o więcej

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy1.9.14

  Ojciec Święty tak bardzo umiłował Matkę Bożą.... zachęcam Wszystkich, którzy są w potrzebie do odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Jest to lekarstwo samo w sobie, lekarstwo ciała, duszy i umysłu, a także ratunek w każdej innej potrzebie. Odsyłam na stronę tej Nowenny, gdzie opisane jest jak ją odmawiać. Jest niezliczona ilość świadectw osób, które dzięki tej modlitwie otrzymały potrzebne łaski i odzyskały radość życia. Ja również ją odmawiam, po raz kolejny i wiem, że Matka Boża nie zostawia nas w potrzebie. Jan Paweł II również kierował swoje modlitwy do Niej i prosił nas o to abyśmy się również zawierzyli Matce Najświętszej. Dla mnie jest to na pewno lekarstwo na moje dolegliwości, które zażywam codziennie, z dobrym skutkiem. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy10.11.14

  Wierzę św Janie Pawle, że to Ty poprzez moją modlitwę i prośbę gorącą, za wstawiennictwem Maryi Panna uzdrowiłeś moją mamę. Twoja świętość uleczyła ją, podczas gdy lekarze nie dawali jej szans. Wierzę,że to Ty dokonałeś cudu, dotknąłeś Ją swoją świętą ręką i guz zniknął. Modliłam się do Ciebie i wysłuchałeś mnie.Chcę iść dalej przez życie tylko z Tobą, mój dobry wybawco. Ufam Ci bezgranicznie i wierzę w Twoją świętą moc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy3.12.14

  Ojcze Swiety prosze o modlitwe, i dziekuje za wszystkie otrzymane laski

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy19.1.15

  Dziekuje za wszystko wiesz za co....

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy29.3.15

  Dziękuję z całego serca.

  OdpowiedzUsuń
 9. mama5.4.15

  Sw j.Pawle 2 proszę cię przez Maryję i Jezusa Chrystusa Boga wszechmogącego aby obdarzył mojego syna łaskami o które modlę się

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy14.4.15

  Ojcze święty kochamy Cię i chcemy przez życie z tobą iść dziękuję ci za wszystko co posiadamy to dzięki tobie,miej nas w opiece swojej i całą naszą rodzinę, naród.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ojcze Święty Janie Pawle II daj siłę mojemu synowi, aby przezwyciężył ten zgubny nałóg.

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy3.3.16

  Ojcze dziękuję ze mnie wysłychałeś

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy2.4.16

  Panie proszę cię o rozwiązanie sytuacji rodzinnej. Wiesz jak bardzo się modlę o poprawę. Daj mi siłę do dalszej modlitwy i spełnij moją prośbę. Ojcze wysłuchaj mnie gdy ja wzywam cie...

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy20.5.20

  Janie Pawle II dziėkuję Ci za wysłuchanie moich modlitw.
  Błogosław mojej rodzinie i miej nas w swojej opiece.

  OdpowiedzUsuń