Rzym: Polacy modlili się przy grobie bł. Jana Pawła II


„Nie wystarczy mówić o Królestwie Bożym, nie wystarczy mówić, że się wierzy. Trzeba dom życia i wiary budować na skale, którą jest Chrystus” - mówił w homilii abp Stanisław Budzik metropolita lubelski, który rano 28 czerwca przewodniczył Mszy św. dla Polaków przy grobie bł. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra na Watykanie.

Mszę św. z metropolitą lubelskim koncelebrowali abp Wacław Depo metropolita częstochowski, bp Jan Wątroba biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, bp Mieczysław Cisło biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, kapłani,którzy przybyli z na uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz kapłani pracujący w dykasteriach watykańskich.

W homilii abp Budzik podkreślił, że „na grobie bł. Jana Pawła II szczególnie rozumiemy słowa Chrystusa o Piotrze jako skale, na której zbudowany jest Kościół”. - Bł. Jan Paweł II był człowiekiem, który zmienił bieg historii świata - mówił abp Budzik cytując słowa burmistrza Rzymu.

Metropolita lubelski podkreślił, że jako Polacy „powinniśmy dziękować Bogu za bł. Jana Pawła II”. Wskazał również na postać św. Ireneusza jako tego, który „ukazał nam drogę kroczenia za Chrystusem poprzez swoje życie i świadectwo męczeńskiej śmierci”.

Jutro, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła paliusz z rąk papieża Benedykta XVI otrzymają abp Wacław depo metropolita częstochowski, abp Stanisław Budzik metropolita lubelski oraz abp Wiktor Skworc metropolita katowicki.
ks.mf (KAI) / Watykan
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 28 czerwca 2012
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski