Obchody 6. rocznicy śmierci Jana Pawła II w diecezji opolskiej

Już po raz szósty wierni diecezji opolskiej spotkają się w sobotę 2 kwietnia na Mszach św. i modlitewnych czuwaniach, by w ten sposób uczcić kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. Obchody rocznicowe wpisują się także w cykl duchowych przygotowań diecezjan do majowej beatyfikacji papieża Polaka.
Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza do kościoła seminaryjno-akademickiego w Opolu na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00. W jego trakcie wierni rozważać będą temat „Jan Paweł II – dobry pasterz”. Koniec czuwania zaplanowano na godz. 22.00.

W opolskiej katedrze o godz. 17.45 rozpoczną się nieszpory ku czci Matki Boskiej Opolskiej, śpiewane także podczas pamiętnej wizyty Jana Pawła II na Górze Św. Anny w 1983r. Wieczorne czuwanie modlitewne zaplanowano na godz. 20.00, Zakończy się ono modlitwą apelową o godz. 21.00.

Jak co roku na całonocne „Czuwanie z Janem Pawłem II” zapraszają duszpasterze młodzieży z Góry Św. Anny. Spotkanie rozpocznie się konferencją o godz. 20.00, po której teatr franciszkańskich braci kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach wystawi sztukę „W hołdzie Pielgrzymowi z Wadowic". Na godz. 23. zaplanowano drogę krzyżową z procesją pod pomnik papieski, a równo o północy w Bazylice św. Anny rozpocznie się Eucharystia. Tej nocy zebrana młodzież obejrzy także film o Janie Pawle II. Przewidziana jest również adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie „Jan Paweł II – obrońca życia”. Po niej młodzież poprowadzi różaniec i procesję do papieskiego obelisku w pobliskim parku. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Wierni z Raciborza i okolic zbiorą się w tamtejszym kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. o godz 21. W trakcie modlitwy apelowej rozważane będą teksty z encykliki Jana Pawła II „Redemptoris Mater”.
lw / Opole
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 01 kwietnia 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski