Ruszył serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Janowi Pawłowi II

Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II, zaplanowanej na 1 maja oraz w przededniu 6. rocznicy śmierci papieża, Polskie Radio uruchomiło serwis specjalny poświęcony Ojcu Świętemu.
W serwisie zgromadzono setki unikatowych nagrań archiwalnych związanych z postacią Jana Pawła II. Znajdują się tam materiały zarówno z archiwum Polskiego Radia, jak i z archiwów Radia Wolna Europa, BBC i RFI. Wspomnienia tych, którzy znali Karola Wojtyłę, opowieści o kolejnych latach jego życia, relacje ze spotkań, wystąpień i uroczystości, zapisy zdarzeń wyjątkowych, ale i tych zwyczajnych.

Materiały podzielone są na działy tematyczne: Droga do Watykanu, Pontyfikat, Zamach, Pielgrzymki do ojczyzny, Nauczanie, Uroczystości beatyfikacyjne. Obok dźwięków jest wiele interesujących, często nieznanych fotografii (w tym zdjęcia z pierwszej pielgrzymki w czerwcu 1979 roku zrobione przez funkcjonariuszy SB) oraz nagrania wideo.

Beatyfikacja.polskieradio.pl to nie tylko materiały archiwalne, ale także rozmowy z osobami, które znały Papieża. Specjalnie dla polskieradio.pl wypowiedzi udzielił kardynał Stanisław Dziwisz, ks. Adam Boniecki, ks. Robert Nęcek, o. Jan Kłoczowski, a także historycy i publicyści.

W serwisie beatyfikacja.polskieradio.pl znajdują się też informacje o uroczystościach beatyfikacyjnych w Rzymie. W maju pojawią się relacje z tych szczególnych wydarzeń.

Serwis będzie systematycznie wzbogacany również o materiały poświęcone Janowi Pawłowi II powstające w poszczególnych programach Polskiego Radia.
pr/im / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 01 kwietnia 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski