Warszawa: pod świątynią Opatrzności Bożej postawiono „namiot spotkania”

Pod świątynią Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie postawiono „namiot spotkania”, zorganizowany przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W namiocie znajduje się instalacja multimedialna - specjalna brama, w której można posłuchać głosów bohaterów muzeum.
Zwiedzający obejrzeć mogą także specjalne banery z twarzami Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego oraz z zapisami ich słów. W namiocie prowadzona jest zbiórka eksponatów związanych z postaciami tych wybitnych Polaków.

Jak przyznał w rozmowie z KAI Paweł Skibiński, dyrektor muzeum, pracownikom placówki najbardziej zależy na tym, aby ludzie przynosili drobne pamiątki, będące materialną pozostałością po ich spotkaniu z papieżem lub prymasem.

„Przychodzą osoby, które twierdzą, że takie spotkania zmieniły ich życie, dla nas takie pamiątki są szczególnie cenne i chcemy je umieścić na ekspozycji głównej” - podkreślił Skibiński. Jedną z takich pamiątek jest krzyż, przyniesiony przez kobietę, która witała Jana Pawła II 1979 roku na płycie lotniska Okęcie. - Myśmy znaleźli krzyż, który trzymała wtedy w dłoniach na zdjęciach archiwalnych – powiedział dyrektor muzeum.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego powstało w 2008 roku, jako projekt działający w ramach Centrum Opatrzności Bożej. W 2010 roku oficjalnie powołał je dekretem jako muzeum archidiecezjalne kard. Kazimierz Nycz. Muzeum, będące elementem całego kompleksu na Polach Wilanowskich ma w nowoczesny sposób przedstawiać opowieść o papieżu Polaku i Prymasie Tysiąclecia.
agp / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 01 maja 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz