Stalowa Wola: sztafeta pływacka niepełnosprawnych upamiętni rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II


Osoby niepełnosprawne biorące udział w sztafecie pływackiej upamiętnią 2 kwietnia rocznicę śmierci papieża Polaka. I Podkarpacki Memoriał Pływacki im. bł. Jana Pawła zorganizowany będzie na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad imprezą objął ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz.
Sztafeta pływacka, w której, jak deklarują organizatorzy, może wziąć udział prawie 700 zawodników, wystartuje o godz. 21:37, a zakończy się w momencie przepłynięcia przez nich 9665 długości basenów, czyli tyle, ile było dni pontyfikatu papieża bł. Jana Pawła II. Ten „maraton” pływacki będzie odbywał się równocześnie na 15 torach basenu.

Zawodnikami będą osoby niepełnosprawne z niepełnosprawnością intelektualną, rodziny tych osób, trenerzy, przyjaciele, uczniowie szkół, studenci, pracownicy szkół i uczelni, oraz wszyscy chętni mieszkańcy Stalowej Woli i okolic Podkarpacia.

- Do udziału w sztafecie zapraszamy każdego, kto zadeklaruje przepłynięcie minimum jednej długości basenu. Dla osób niepełnosprawnych oraz nie potrafiących pływać, przygotowany będzie mały basen. Uczestnicy ci mogą przejść wskazany dystans samodzielnie, bądź z asystą. Istnieje możliwość skorzystania z kamizelek ratowniczych i desek do pływania – poinformował KAI ks. Mariusz Kozłowski, duszpasterz akademicki.

Zmagania pływackie poprzedzi Msza św. o godz. 19 w kaplicy akademickiej, połączona z ucałowaniem relikwii krwi bł. Jana Pawła II.

Spotkanie dla wolontariuszy, którzy zechcą pomóc przy organizacji imprezy odbędzie się 21 marca br. w sali 03 w Nowej Auli KUL o godz. 19.30. Zainteresowani imprezą ewentualne zapytania mogą kierować do duszpasterza akademickiego KUL w Stalowej Woli.

Zapisy odbywać się będą do 1 kwietnia w szatni i kasie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Bieżące informacje można znaleźć na stronie internetowej www.parafiaakademicka.pl, a także uzyskać je bezpośrednio od ks. Mariusza Kozłowskiego pisząc na adres: kancelaria@parafiaakademicka.pl

Organizatorem I Podkarpackiego Memoriału Pływackiego im. bł. Jana Pawła jest dyrekcja Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, we współpracy ze stowarzyszeniem Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie, Stowarzyszeniem „Latorośl”, Duszpasterstwem Akademickim BASZTA oraz parafią bł. Jana Pawła II w Stalowej Woli.
apis / Stalowa Wola
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 20 marca 2012