Rzym: pielgrzymka relikwii bł. Jana Pawła II i św. Ojca Pio

W dniu liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II rozpoczęła się w Rzymie pielgrzymka jego relikwii. Razem z relikwiami św. Ojca Pio w ciągu Roku Wiary odwiedzą one wszystkie rzymskie szpitale, domy opieki i domy starców.
Peregrynację zainaugurowała w południe Msza św. w poliklinice im. Humberta I, odprawiana pod przewodnictwem biskupa pomocniczego, Lorenza Leuzziego, delegata ds. duszpasterstwa chorych i służby zdrowia.

Inicjatywa ma na celu danie chorym okazji do modlitewnego spotkania z tymi dwoma wybitnymi osobistościami Kościoła, które w swoim życiu same doświadczyły cierpienia. Ponadto bł. Jan Paweł II w ciągu swego długiego pontyfikatu wielokrotnie odwiedzał rzymskie szpitale, zaś św. Pio z Pietrelciny założył Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo.

W liście na rozpoczęcie pielgrzymki bp Leuzzi przypomniał, że Jezus Chrystus spotykał wielu chorych i ich uzdrawiał, przede wszystkim jednak sam „cierpiał jak jeden z nas”. - Miał rację bł. Jan Paweł II: choroba nie jest przypadkiem lub karą, ale naszą ludzką kondycją. Żadna procedura medyczna nie zdoła zgłębić tej tajemnicy. Tylko Jezus ze swą śmiercią i zmartwychwstaniem może nam pomóc ją zrozumieć - wskazał hierarcha.

Wyjaśnił, że Chrystus zachęca nas, byśmy troszczyli się o braci i z radością przeżywali czas własnego cierpienia. Za wielką naukę Ojca Pio uznał to, że kto jest zjednoczony z Chrystusem ukrzyżowanym, gotów jest nieść ulgę w cierpieniu.
pb (KAI/RV) / Rzym
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 22 października 2012
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski