Warszawa: „Drabina do nieba” – stu artystów w koncercie dla Jana Pawła II

Niemal stu artystów wystąpi w koncercie „Drabina do nieba” z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Odbędzie się on w sobotę 26 kwietnia w kościele środowisk twórczych w Warszawie. Mottem przygotowanego przez artystów koncertu są słowa z wiersza Karola Wojtyły „Dalekie wybrzeża ciszy zaczynają się tuż za progiem, nie przefruniesz tamtędy jak ptak”.

Litania poetycko-muzyczna w wigilię kanonizacji Jana Pawła II, zatytułowana „Drabina do nieba”, zgromadzi blisko stu wykonawców. Aktorzy, muzycy, poeci, instrumentaliści i śpiewacy wystąpią z wielogodzinną prezentacją, która rozpocznie się o godz. 18 w kościele twórców przy pl. Teatralnym 18, a zakończy po północy. 

W koncercie wystąpią polscy aktorzy filmowi i teatralni m.in.: Grażyna Barszczewska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Kazimierz Kaczor, Wojciech Malajkat, Marian Opania, Piotr Polk i wielu innych. Ponadto – m.in. sopranistka Joanna Stefańska-Matraszek z Warszawskiej Opery Kameralnej, kompozytor i pianista Janusz Tylman, ale także jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich perkusistów Wojciech „Malina” Kowalewski. 

W przededniu kanonizacji Jana Pawła II w kościele twórców będzie można także usłyszeć Chór Modo Maiorum pod dyrekcją Michała Straszewskiego, Trio wiolonczelowe Andrzeja Wróbla oraz Towarzystwo Teatralne „Pod Górkę”.

Wstęp na papieski koncert jest wolny.
awo / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 22 kwietnia 2014