Watykan: w 6. rocznicę śmierci pielgrzymi z Polski dziękowali za wielki pontyfikat Jana Pawła II

W 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II, w podziękowaniu za wielki pontyfikat papieża Polaka, 2 kwietnia w Watykanie modlili się jego rodacy. Mszy św. sprawowanej w polskiej kaplicy w Grotach Watykańskich przewodniczył o. Stanisław Tasiemski, wiceprezes KAI. W koncelebrze było 20 księży z Polski.
„Dziękujemy za życie Wielkiego Papieża, wkrótce błogosławionego, który do końca upodobnił się do Chrystusa” – powiedział na początku Mszy św. o. Tasiemski, dominikanin.

Zamiast homilii ks. prałat Konrad Krajewski, wieloletni ceremoniarz papieski Jana Pawła II odczytał fragmenty testamentu papieża Polaka mówiące o oczekiwaniu na śmierć i spełnieniu się woli Boga. Uczestników Eucharystii wzruszyły słowa, w których Jan Paweł II prosi o Msze św. i modlitwy po jego śmierci.

W modlitwie wiernych proszono m.in., aby uroczystości beatyfikacyjne 1 maja przyczyniły się do ożywienia wiary ludzi na całym świecie, zwłaszcza w naszej Ojczyźnie.

Na zakończenie Mszy św. pielgrzymi odśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II. Następnie kapłani i wierni w procesji podeszli pod grób papieża Polaka. Tam odśpiewali Apel Jasnogórski i modlili się.

Wśród pielgrzymów była grupa dziennikarzy z czołowych polskich mediów katolickich i świeckich: PAP, Polskiego Radia, Rzeczpospolitej, TVN, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Radia Plus i KAI. Uczestniczą oni w zorganizowanym przez KAI studyjnym objeździe przed beatyfikacją Jana Pawła II.
tk (KAI Rzym) / Watykan
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 02 kwietnia 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski